دکتر بهزاد خارابی ماسوله؛ پژوهشگر برجسته ایرانی _ گیلانی

dr.kharabi2

پژوهشگر برجسته ایرانی و معاون مرکز تحقیقاتی جامع سرطان خون «آخن» آلمان به دلیل تحقیقات بر روی سرطان خون از سوی بنیاد علمی – تحقیقاتی «یونگ» در هامبورگ بعنوان برنده

جایزه علمی سال ۲۰۱۵ معرفی شد. سرطان خون یکی از دردناک ترین بیماری هایی است که هنوز درمان قطعی و امیدوارکننده ای برای آن وجود ندارد.
دکتر بهزاد خارابی ماسوله پژوهشگر برجسته ایرانی_ گیلانی به دلیل تحقیقاتش بر روی این بیماری، – مراسم اهدای جایزه ی ۲۱۰ هزار یورویی به دکتر بهزاد خارابی در بنیاد یونگ با حضور حدود ۳۰۰ نفر از پروفسورهای رشته های مختلف تحقیقات پزشکی آلمان برگزار شد.دکتر خارابی پس از دریافت مدرک دکترای ایمونولوژی، در سال ۲۰۰۸ آموزش های پیشرفته خود را به عنوان یک متخصص پزشکی در زمینه ی هماتولوژی و انکولوژی در دانشگاه بوخوم آلمان آغاز کرد.وی پس از یک سال، جذب مؤسسات تحقیقاتی بلژیک و ایالات متحده شد.
وی تحت نظارت Prof. Markus Muschen در دانشگاه کالیفرنیا سانفرانسیسکو هدایت و اجرای کار تحقیقاتی بسیار موفقی بر روی Cellular stress reaction را برعهده داشته و دو بار در سال های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ توسط American Society of Hematology موفق به دریافت جایزه شده است.
دکتر بهزاد خارابی ماسوله در سال ۲۰۱۴ به آلمان بازگشته و در حال حاضر در کلینیک دانشگاهی RWTH Aachen بخش Clinic for Haematologyand- Oncologyand- Haemostaseology and Stem Cell Transplantation به عنوان معاون مرکز تحقیقاتی جامع سرطان خون آخن آلمان فعالیت می کند.

ارسال نظر

قدرت گرفته از وردپرس | قالب دارینا فارسی شده توسطقالب های فارسی برای وردپرس