سوغات شهرما

koloche-fouman-8

ازجمله سوغات خوراکی این سامان ، کلوچه معروف وسنتی آن است که آنرا بانام «کلوچه فومن» می شناسند. این محصول خوشمزه که هم اکنون شهرتی بهم زده، یکی ازکلوچه های خوش طعم کشورمان بوده وازجمله شیرینی های محلی دلچسبی است که بیش ازنیم قرن درکارگاه ومغازه های این شهرستان پخت وعرضه می گردد. کلوچه ی مزبورکه نظربسیاری ازمسافرین و گردشگران داخلی وخارجی رابه خود جلب نموده، طبق بررسی ها پخت آن به سالهای دوره پهلوی اول برمی گردد. گفته می شود که درسالهای پس از۱۳۱۰ خورشیدی که پدرحضرت آیت بهجت فومنی(ره)،…مرحوم کربلایی میرزامحمود بهجت (متوفی۱۳۲۴)به دیدارفرزندش به کربلا رفته بود، پخت این کلوچه رادر آنجا نزد برادرش مرحوم میرزاعلی اکبرفراگرفته و بعد ازآمدن به زادگاهش چندی بعد گویا در سالهای۱۵- ۱۳۱۴اقدام به پخت آن درنانوایی پدرش نمود و از آن پس به توسعه و رواج آن نیز همت گمارد، بطوریکه این کاررا به دیگران هم آموخت و بعدها کسانی چون مرحومان : محمدعلی رجبیون، یدالله خبازیان، حاج مهدی پورعلی، محسن نانواباشی اصفهانی وهادی دخت علیزاده راه وی را ادامه داده وبه پخت و فروش آن درسطحی وسیع تر نمودند.
گفته می شود که کلوچه ی مزبور دراواسط دهه ی پنجاه در دوره شهرداری مرحوم نصرت الله فرهی به شهرت بین الملی نیز رسید و بعد از آنکه در دوره فرمانداری سهرابی صنف نانوایان از کلوچه پزان جدا شد.بیش از پیش زبانزد خاص وعام گردید وتعداد کلوچه پزان از آن پس روبه فزونی گذاشت.این کلوچه که مختص شهر فومن است امروزه شمارقابل توجه ای به پخت وفروش آن در دیگر شهرها هم اقدام می کنند که متاسفانه برخی به علت عدم اطلاع از پخت صحیح و نحوه ساخت آن ، تا حد بسیار از کیفیت این محصول کاسته اند و شگفت انکه حتی برخی هم کلوچه مزبور به نام شهر خود عرضه می کنند. با این همه باید پذیرفت که :متاسفانه در شکل تولید،روش بسته بندی و بازاریابی این محصول از آغاز تاکنون تغییری نکرده ، در حالی که به عنوان نمونه کلوچه لاهیجان با آخرین دستگاههای مدرن ماشینی تولید شده و بعنوان یک محصول بازاری -صنعتی شناخته شده است. که جا دارد مسوولین ذیربط بیش از پیش به این مهم توجه داشته باشند.گفتنی است که از دیگر سوغاتی های خوراکی این شهرستان میتوان به : نان روغنی ، رشته خانگی و اگردک ماسوله اشاره نمود.

طرزتهیه:

این کلوچه خوشمزه و خوش خوراک با مواد و دستورهای مختلفی تهیه و پخت می شود.برای تهیه اصل آن نکات خاصی را باید رعایت نمودو همواره مد نظر داشت. از جمله آنکه مواد آن باید از نوع مرغوب باشد- تهیه آن با دقت صورت گیرد- اندازه گیری با دقت انجام شود – آرد آن حتماً مخصوص شیرینی پزی باشد-مواد اصل آن تغییر نکند- روغن جامد یا کره با روغن مایع جایگزین نشود و…

مواد لازم:

۱-مواد خمیر:آرد، شیر،روغن حیوانی یا کره،زرده تخم مرغ وکنجد، زعفران، بکینگ پودر
۲-مواد داخل خمیر: دارچین، گردو آسیاب شده، شکردانه درشت،جوز هندی
پخت آن به طور خلاصه به این نحو است که :اول آرد،روغن و آب را باهم مخلوط میکنندتا خمیر تهیه شود.سپس مغزی کلوچه را درست می نمایند و آنرا داخل چونه خمیر می گذارند. بعد داخل تنوریا فر مقداری تفت میدهند که پس از چند دقیقه آماده برای خوردن می شود.

178772_670  th3  th43

178774_815  73878_366  832379

th2  lhdb4rivifjph1vhe0z0  fooman

200933_14  178801_838  4veahfil3oascnzyskl

ارسال نظر

قدرت گرفته از وردپرس | قالب دارینا فارسی شده توسطقالب های فارسی برای وردپرس